Pokaz nocny – Motoparalotnie

W sobotę, tuż przed pokazami ogni sztucznych planowanymi na godzinę 22:00 Paweł i Marcin zademonstrują pokaz latania na motoparalotni z elementami pirotechnicznymi. To będzie zapewne niezapomniany widok.

Szczegóły

TS-8 Bies

TS-8 Bies – polski samolot szkolno-treningowy, produkowany w zakładach PZL, używany w lotnictwie polskim od 1957 do lat 70.

Szczegóły

Jak 18

Historia polskiego lotnictwa szkolno-treningowego. Jest rozwinięciem szkolno-treningowego UT-2. Powstał w biurze konstrukcyjnym Jakowlewa w 1946 r, od 1947 był produkowany seryjnie. Dla potrzeb lotnictwa wojskowego i aeroklubów Polska zakupiła w sumie 112 Jaków 18.

Szczegóły

Dwa Remos G3 Mirage po raz pierwszy na MAS

W pokazie w zwartej formacji zaprezentują się samoloty SP-SADA i SP-SOIR. Są to dwa z trzech lub czterech samolotów które są w stanie lotnym w Polsce a tu zostały skonstruowane przez inż. Jerzego Cisowskiego i…

Szczegóły

Piper L4A Grasshopper – po raz pierwszy na MAS

W Polsce popularnie zwany „Kubusiem” L-4 Grasshopper to jednosilnikowy, dwumiejscowy górnopłat łącznikowy o konstrukcji mieszanej. Karierę wojenną zaczął od listopada 1942 roku udziałem w operacji „Torch” – lądowaniu alianckich oddziałów w Afryce Północnej. Z końcem lat czterdziestych Polska zakupiła 141 Piperów, z których zarejestrowano 127. Stosowano je głównie w aeroklubach do szkolenia i treningu pilotów.

Szczegóły

Cessna C-206, z Norwegii, pierwszy raz u nas

Cessna 206, sprzedawana początkowo pod nazwą Stationer a następnie Skywagon, Super Skywagon i Super Skylane. To czteromiejscowy, jednosilnikowy amerykański górnopłat o konstrukcji metalowej, wyposażony w sześciocylindrowy silnik o mocy 300 KM. Produkowana od 1962 r. do dziś.

Szczegóły

Robinson R-44 po raz pierwszy i tylko na MAS

Robinson R44 – czteromiejscowy lekki helikopter produkowany przez Robinson Helicopter Company od 1992 roku. Projekt został oparty na konstrukcji śmigłowca Robinson R22. Pierwszy lot R44 odbył się 31 marca 1990 roku, a certyfikat Federal Aviation Administration (FAA) uzyskał w grudniu 1992 roku.

Szczegóły

Dynali H3 – pierwszy raz na MAS

Pierwszy i jak na razie jedyny certyfikowany śmigłowiec ultralekki w polskiej ewidencji. Pierwszy raz na Mazury AirShow i… na jakichkolwiek pokazach lotniczych w Polsce. Dwuosobowy, napędzany lotniczym silnikiem Rotax na paliwo samochodowe. Spala ok 20 litrów na godzinę a prędkość przelotowa to 140km/h.

Szczegóły

VL3 Evolution

Osiągający prędkość maksymalną ok. 300 km/h i odznaczający się przede wszystkim przyciągającym uwagę, nadającym dodatkowej dynamiczności designem.

Szczegóły

Sky Magic S3 WAT

Spadochronowa grupa pokazowa Sky Magic. Zadebiutowali u nas w 2013 roku. Pokazali perfekcyjne figury i precyzję grupowego lotu na otwartych czaszach. Flagi, długie efektowne szarfy oraz dymy wzmocniły emocje tego występu. Podczas bardzo intensywnych treningów doskonalą swoje umiejętności i wzbogacają program o nowe elementy.

Szczegóły

W3 Sokół i 2. Grupa Poszukiwawczo Ratownicza.

2. Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza z Mińska Mazowieckiego – wojskowa jednostka Sił Powietrznych Polski przeznaczona do prowadzenia akcji w systemie narodowego ratownictwa lotniczego zaprezentują swój śmigłowiec, który stacjonować będzie na lotnisku Kętrzyn Wilamowo.

Szczegóły