urodził się w Giżycku a  szczególny sentyment do Mazur towarzyszy mu po dzień dzisiejszy.

Swoje życie zawodowe związał z dziennikarstwem, a konkretnie z Polskim Radiem i w mniejszym stopniu z Telewizją. Przeszedł wszystkie szczeble  hierarchii zawodowej – od reportera, sprawozdawcy, prezentera i komentatora do naczelnego redaktora.  Najdłużej w historii  , bo przez 9 lat – pełnił funkcję prezesa zarządu Polskiego Radia. Zasiadał też w zarządzie Europejskiej Unii Nadawców  RTV.

Andrzej Siezieniewski uczestniczył  w pracy wielu gremiów eksperckich. Był między innymi członkiem Rady Praktyki Gospodarczej przy PTE, pełnił funkcję wiceprezydenta Konfederacji Pracodawców  RP, a także wiceprzewodniczącego Stowarzyszenia Radia Publicznego w Polsce.

Obecnie na emeryturze, co pozwala mu spędzać więcej czasu na ulubionych Mazurach, angażując się w działalność dla dobra tej Ziemi , jej  gości i mieszkańców.  Mazury AirShow to promocyjno – medialne zdanie Andrzeja Siezieniewskiego,  nie tylko atrakcyjna prezentacja kunsztu  polskich pilotów  ale także wspaniała okazja do międzynarodowej  promocji  Krainy Wielkich Jezior i jej wyjątkowych atrakcji.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skomentuj

Ta strona używa wtyczki Aksimet aby redukować spam. Zobacz jak Twoje dane z komentarzy są przetwarzane .