Tadeusz Sznukurodzony w Kiecach, absolwent Politechniki Warszawskiej z tyt. magistra inżyniera elektroniki, od zawsze miłośnik Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Swoją   aktywność  zawodową związał głownie z radiem i telewizją.   Pracował  jako lektor i reporter Rozgłośni Harcerskiej, dziennikarz i komentator w Polskim Radio gdzie największa popularność Tadeuszowi przyniosła audycja– Lato z Radiem.

Przez wiele lat był również  jednym z prezenterów programu Studio 2 w TVP. Prowadził także koncerty Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. I  Turniej Miast . Od  1994 prowadzi w TVP  bardzo popularny teleturniej   „Jeden z dziesięciu”

Jest  pilotem samolotów i śmigłowców, komentował różne imprezy lotnicze (np. Radom Air Show) ale dla nas jest wyjątkowym komentatorem  Festynów Lotniczych Mazury na lotnisku w Kętrzynie oraz od  2010 roku  komentatorem i współtwórcą  sukcesów  największych cywilnych pokazów lotniczych pn.”Mazury AirShow” w Giżycku .

Tadeusz Sznuk przez wiele lat poświęcania swego społecznego czasu dla przygotowania i i realizacji „Mazury AirShow” , swoją kompetencją ,  zrozumiałą dla publiczności wiedzą lotnicza (w komentarzach),  ciepłym słowem  o  uczestnikach pokazów i miejscu  ich realizacji,  walnie przyczynia się do  promocji idei „Lotniczych Mazur”, Giżycka  i Aeroklubu Krainy Jezior.

Niezależnie od wielu odznaczeń i zaszczytnych wyróżnień,  jest  Honorowym Obywatelem Miasta Giżycko i Honorowym  Członkiem Aeroklubu Krainy Jezior.