urodził się na Podlasiu we wsi Kłopoty Stanisławy. Jak sam w gronie przyjaciół  opowiada , jedno i drugie jest mu osobiście bliskie. Na etapie średniego wykształcenia tokarz  i  technik mechanik. Absolwent  Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku pedagogika a podyplomowo nauki polityczne.

Pierwszą pasją było żeglarstwo. Jako kapitan jachtowy pokonał  na różnych jachtach tysiące mil morskich a na żaglowcu Zawisza Czarny również na funkcji I oficera. W Polskim Związku żeglarskim pełnił funkcje sekretarza generalnego, wiceprezesa i prezesa . Zawodowo głównie  w biznesie na funkcji prezesa zarządu oraz jako prezes rad nadzorczych . Marzenia o przestworzach  zdopingowały  do szkolenia lotniczego zakończonego uzyskaniem licencji  pilota  w wieku 55 lat.

Obecnie prezes Zarządu Invest Mazury Sp. z o.o.,  pilot z nalotem ponad 800 godzin , właściciel lotniska Kętrzyn Wilamowo i samolotów które użyczył do działalności statutowej Aeroklubu Krainy Jezior,  współzałożyciel i prezes AKJ, wyróżniony  przez KRL i Skrzydlatą Polskę „Błękitnymi  Skrzydłami”,

Pomysłodawca, inicjator i realizator akcji „ Lotnicze Mazury” przez dwadzieścia lat  twórca największych cywilnych  pokazów  obecnie zwanymi. „Mazury AirShow”  , które w dowód wysokiego uznania zostały wyróżnione przez Marszałka Województwa  certyfikatem marki regionalnej pn. „Produkt Warmia Mazury”.